Autor 19:01 Opowieści

Co planujemy w 2021

Wydaje nam się, że również jesteście ciekawi co planujemy w 2021. Prawda? Między innymi będziemy kontynuować dzieło Piotrka, czyli poznawać i promować nowe rowerowe postacie na naszym kanale YouTube.

Jesteśmy pewni, że zastanawialiście się nad tym, co zaplanujemy dla Was na rok 2021. Mamy rację? Bardzo długo nad tym myśleliśmy i ostatecznie lista punktów do zrealizowania już na początku bieżącego roku przerosła nasze możliwości. Odchudziliśmy ją co nieco i w tym pierwszym — oczywiście 2021 roku — artykule chcielibyśmy się nią z Wami podzielić.

Kontynuacja dzieła Cycling Chief

Dokładnie tak! W tym roku na poważnie zajmiemy się naszym kanałem Blog Cyklopara na YouTube. Nie będą to jedynie relacje z naszych zarówno krótkich, jak i długich tras. Będziemy wspólnie kontynuować to, co zapoczątkował Piotrek na polskim YouTube jako Cycling Chief. To właśnie u nas będziecie poznawać nowe rowerowe twarze. Będą to zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W tym celu już od pewnego czasu zaczęliśmy zbroić się m.in. w kamerkę GoPro oraz niezbędne do niej akcesoria. Dlaczego? W ubiegłym roku Piotrek był zmuszony ją sprzedać. Wraz z akcesoriami. Nie będziemy kupować „byle czego”. Jesteśmy pedantami, a jakość naszych niektórych nowszych filmów kręconych podstawowymi wersjami GoPro doprowadzają nas do „krwawienia oczu”. Przede wszystkim Piotrka. Nie wiemy czy wiecie, ale kilku większych polskich YouTuberów pisało właśnie do niego z pytaniami jak to robi, że jakość jego filmów była tak wysoka.

Gdzie, kiedy i jak?

Jak to będzie się odbywało? Tym razem nie będziemy publikować głosowań (jak to było kiedyś), że sami wybieraliście z kim wolelibyście obejrzeć odcinek w pierwszej kolejności. Z konkretnymi cyklistami i cyklistkami będziemy umawiać się prywatnie, a na naszym blogu i fanpage pojawi się informacja z datą wyjazdu do danego miasta czy wsi. Dowiecie się również o tym, z kim będziemy nagrywać dany odcinek.

Zastanawiamy się również nad jedną kwestią. W zależności od ilości wolnego czasu, jakim będziemy dysponować w dany weekend, chcielibyśmy się spotkać również z naszymi hmm… Jak to ująć. Może napiszemy to tak… Z naszymi fanami. Tak więc jednego dnia nagrywalibyśmy odcinek z konkretną osobą, natomiast drugiego dnia jakiś wspólny wypad i poznawanie nowych miejsc.

Wydaje nam się, że brzmi to bardzo interesująco. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja w kraju i na świecie nie popsuje tych planów. W najgorszym wypadku będziemy zmuszeni mocno ograniczyć liczbę nowych rowerowych gości na naszym kanale. Tfu… Tfu… Wypluć i odpukać!

Powrót blogowych zgrupowań

W obecnej chwili jest to niestety niemożliwe z racji na obostrzeń. Jednakże chcemy do tego wrócić i organizować dla Was rowerowe zgrupowania. Tak jak to było w Międzyzdrojach czy Bieszczadach. Tym razem będziemy raczej celować w typowo szosowe klimaty. Bo to kochamy i to nam daje mnóstwa frajdy! Nie wykluczamy połączenia szosy i górskich widoków.

Każda impreza Cyklopary będzie oczywiście udokumentowania na naszym kanale na YouTube. W tym roku jednak będzie się to odbywało nieco inaczej. Tak, tutaj też będą zmiany. Tym razem nie będzie takiej sytuacji, że ktoś będzie czuł się źle w obecności jakichś nowych, nieznanych dotąd przez nas ludzi. Zaproszenia na zgrupowania będą przez nas wysyłane wyłącznie do sprawdzonych osób z grona naszych znajomych, obserwujących nasz fanpage i biorących aktywny udział na naszej grupie na Facebooku.

Nie wykluczamy łączenia zgrupowań z innymi rowerowami grupami na Facebooku czy rowerowymi kanałami na YouTube. Czas pokaże na ile będziemy sobie mogli pozwolić w tym roku. Wielu z Was znamy wyłącznie z rozmów na Instagramie czy Messengerze i w końcu chcielibyśmy z Wami pokręcić na dwóch kółkach.

Udział w amatorskich wyścigach

W ubiegłym roku niestety większość wyścigów, w których mieliśmy wziąć udział, zostało odwołanych. Udało nam się wspólnie pokręcić tylko na GPA Rajdy dla Frajdy – woj. opolskie. Jeżeli nie pojawią się jakieś nowe obostrzenia związane z Covid19, to planujemy wziąć udział w wielu różnego rodzaju amatorskich rowerowych zawodach. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie naszego regionu. Wszystko zależy od wolnego czasu, no i oczywiście budżetu.

Jeżeli ktoś z uczestników będzie chciał jechać naszym tempem, to gorąco zapraszamy do wspólnego kręcenia w zawodach! Wspólnie nagramy relację i na pewno będziemy się dobrze bawić. W dobrej atmosferze kilometry lecą w zastraszająco szybkim tempie.

Imprezy rowerowe. Będziemy tam!

W ubiegłym roku miało być tak dużo testów rowerów, że myśleliśmy nawet o utworzeniu oddzielnej kategorii na naszym blogu. Niestety sytuacja związania z Covid19 pokrzyżowała nam plany, bo większość tego typu imprez zostało odwołanych.

W tym roku planujemy odwiedzić kilka sklepów rowerowych, które będą organizatorami różnego rodzaju testów czy prezentacji zarówno rowerów, jak i części czy akcesoriów rowerowych. Odwiedzimy wiele sklepów rowerowych. Nie tylko te z którymi współpracujemy, czyli Bike Room i KORBA.

Oczywiście wszystko będzie udokumentowane, zarówno na naszym blogu, jak i na kanale YouTube. Także w tym celu doposażamy się w kompletny zestaw GoPro.

Uda się? Nie możemy się doczekać!

Mamy nadzieję, że uda nam się w pełni, a przynajmniej w większości zrealizować nasze blogowe plany w 2021. Nie chcemy, aby nasz blog był taki jak inne blogi z tej samej branży. To żadna sztuka powielać czyjeś pomysły i myśleć tylko i wyłącznie o tym, co można na tym zyskać.

W tajemnicy możemy Wam jeszcze napisać, że pierwsze osoby do nagrania wspólnego odcinka już zostały przez nas wybrane. Tak więc prosimy, zerkajcie co jakiś czas na swojego Messengera lub Instagrama. Ciiiiiii…

Do zobaczenia na trasie!
Monika i Piotrek

(Visited 332 times, 1 visits today)
Close