Autor 18:01 Relacje, Wideoblog

GPA Rajdy dla Frajdy – woj. opolskie

Relacja z rajdu rowerowego Rajdy dla Frajdy. Dystans Mini, czyli 72 kilometry i ponad 700 metrów w górę.

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy weekend spędziliśmy na rajdzie rowerowym Rajdy dla Frajdy, który 19 września 2020 roku odbył się w województwie opolskim. Tak jak w ubiegłym roku startowaliśmy z parkingu znajdującego się pod halą sportową w Nysie. Wybraliśmy opcję z długością trasy Mini liczącą 72 km, gdzie pod górkę trzeba było pedałować zdrowo ponad 700 metrów. Oczywiście dla tych bardziej zaprawionych w boju była opcja trasy Giga – ale to może za rok.

Trafiliśmy z pogodą

Pogoda zdecydowanie nam dopisała, podczas rajdu termometry na licznikach pokazywały 23 stopnie. Jedynie czego można się przyczepić to wiatru, bo jak już zawiało z gór, to włos się jeżył – i to nie tylko na głowie.

Większość zawodników ubrana była na krótko, ale my jak zwykle zawsze musimy być gotowi na wszystko i zabraliśmy ze sobą plecak z dodatkową warstwą na wszelki wypadek. Być może też dlatego mojego Piotra rozbolały plecy, ale raczej wydaje mi się, że przyczyną były podjazdy. Na co dzień robimy płaskie trasy.

Według Cyklopary

Trasa ogólnie nie należała do najłatwiejszych. Przez pierwsze 35 kilometrów większość z nich było pod górkę. Mniej więcej w połowie czekał na nas bufet z ciastkiem, bananem i wodą. Na miejscu był również typowe luźne kolarskie pogaduchy. Po posileniu się wjechaliśmy na stronę czeską, gdzie mieliśmy do pokonania jeszcze kilka wzniesień.

Asfalty w Czechach były idealne dla szosówek. Na zjazdach można było bez obaw puścić hamulce nie martwiąc się, że zaraz wjedziemy w dziurę. Mknąc ku mety podziwialiśmy górskie widoczki Zlatych Hor. Jak dla nas i naszego doświadczenia z podjazdami, gdzie u nas jest płasko było się gdzie zmęczyć. Piotrek pod koniec narzekał na ból pleców ale mimo wszystko dał radę dojechać do mety.

Podsumowanie

Całość przejechaliśmy w 3 godziny 6 minut. W tym roku ani razu nie zeszłam z roweru na podjazdach z czego jestem mega dumna. Czas w porównaniu do poprzedniego roku poprawiłam o ponad godzinę, dzięki czemu w tabeli uklasyfikowaliśmy się mniej więcej w połowie naszej grupy D.

Wyniki: http://rajdydlafrajdy.pl/relacje-2020/nysa

Możemy śmiało polecić udział w rajdach Rajdy dla Frajdy ze względu na trasę, widoku, jak i organizację zawodów. Mieliśmy bardzo dobre samopoczucie, więc coś w tym jest. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i przekonania się na własnych oczach!

Pozdrowelove! ❤️

(Visited 298 times, 1 visits today)
Close